
Engels
De cursus Engels richt zich op taalvaardigheid. Voor het begin van de cursus ontvang je een instaptoets, zodat de training afgestemd is op je niveau. De cursussen worden gegeven vanaf niveau A2 tot en met niveau C1. We geloven in ‘learning by doing’ en dus trainen we de vier vaardigheden: spreken/presenteren, lezen, luisteren en schrijven.
Tijdens de cursus worden onder meer Cambridge materialen gebruikt die aansluiten op het instapniveau. Dit doen we om vaardigheden effectief te trainen en cursisten de mogelijkheid te bieden om deze cursus af te ronden met een Cambridge examen. Daarnaast is er aandacht voor Engels binnen je werkveld.
Zakelijk Engels
Deze training focust op het verbeteren van je zakelijk Engels. De nadruk ligt op effectief en efficiënt communiceren, zowel mondeling als schriftelijk. Denk hierbij aan de volgende onderdelen:
• Telefoneren
• Onderhandelen
• E-mail lezen en beantwoorden
• Presenteren
In deze training maken we gebruik van de cursusboeken Business Partner. Elke training wordt een unit uit het boek behandeld. De trainer zet vervolgens in de online-omgeving MyEnglishLab het huiswerk voor de volgende sessie klaar. Deelnemers maken thuis het huiswerk online en zien ook zelf de resultaten.
Zakendoen in Duitsland
De training Zakendoen in Duitsland gaat een stap verder dan taal- en spreekvaardigheid. In deze training verdiepen deelnemers zich ook in de Duitse cultuur. En dat is belangrijk voor iedereen die zakendoet met de Oosterburen. Zij denken en handelen anders dan Nederlandse ondernemers. Zij ervaren bijvoorbeeld knelpunten bij de export met de wet- en regelgeving, betaalrisico’s of transport. Ook het vinden van nieuwe klanten is kan een hindernis zijn door het verschil in cultuur- en taalverschillen.
De training wordt verzorgd door gecertificeerde docenten van het Hoornbeeck College en het Zentrum für Niederlande Studien (Universiteit Münster Duitsland). De training bestaat uit vijf bijeenkomsten, inclusief een reis naar Münster.